Foto: vectorstock.com

Z 50 na 70 tisíc dolarů – Můj pokerový příběh

Účelem tohoto webu je sdílení rad o pokeru, akciích a P2P půjčkách. Než přejdu k jádru věci, rád bych se podělil o svůj příběh, jak jsem rozmnožil hraním pokeru 50 dolarů na 70 tisíc dolarů. Jako většina lidí jsem i já začínal na online herně Pokerstars v roce 2010, kde jsem si dal přezdívku yagerman007 s absolutně random důvodu. Vložil jsem prvních 50$ a seriózně začal grindit turnaje se vstupem 25 centů. Musím zpětně uznat, že jsem měl na začátku asi i slušnou porci štěstí. Měl jsem však také správný přístup k bankrollmanagementu a vzdělával jsem se čtením článků a sledováním videí. Brzy můj bankroll začal slušně růst. Ano, nikdy jsem nebyl busto, žádné bláznivé downswingy jsem také neprožil a nikdy jsem nemusel vložit více peněz než zmíněných 50$ .

Během mých univerzitních let jsem měl hodně času hrát poker. I proto jsem měl poměrně rychlý progres – z micro stakes na low stakes a z těch pomalu na mid stakes. A najednou jsem jednoho zimního večera hrál finálový stůl turnaje big 55USD s 2661 hráči v poli. Byl jsem docela vystrašený, protože peníze o které se hrálo jsem si tehdá na brigádě nevydělal ani za půl roku. Nakonec jsem skončil na 6. místě a bral jsem 4.590USD. Během vysoké to pro mě bylo opravdu hodně peněz. Proto jsem byl řádně namotivován a provedl své první investice, když jsem začal používat software, jako je holdem manager, abych sledoval ostatní hráče během multitablingu. Také jsem začal používat nástroje pro ICM jako jsou holdemresources k analýze mé push / fold play. Vzdělávání se vyplatilo – na konci dubna 2015 jsem už byl 25 k USD v plusu. A to bylo teprve začátek. Během bláznivých 5 dnů mezi 24. a 29. květnem jsem dosáhl na nedělní finálový stůl Hotter 16,5 za $ 15,968 a také jsem vyhrál denní Hot 75 a inkasoval 9 375 $. Dalších 25 k USD během jednoho týdne! Musím připustit, že jsem si v té době s tolika penězy neuměl úplně poradit, takže jsem je utrácel na večírcích nebo dokonce ve stripklubech, ale příležitostně také za věci, které dávají větší smysl – dobré jídlo a cestování. Navštívil jsem destinace jako Kuba nebo Peru a také spoustu míst po celé Evropě. Bohužel jsem tehdá nebral v úvahu žádné další investice, takže moje výběry skončily na spořících účtech, kde se pomalu znehodnocovaly inflací.

Mezitím jsem získal magisterský titul na ČZU v Praze. To pro mě vytvořilo obrovské dilema. Měl jsem dvě možnosti – pokračovat v pokrové kariéře nebo najít „slušnou“ práci, abych mohl využít své univerzitní znalosti. Nakonec jsem našel práci v auditu u „big 4“, konkrétně v PwC, a strávil tam bezmála 5 let. Musím říct, že práce pro mě byla vskutku vzrušující zážitek v podobě dlouhé pracovní doby protkané spoustou stresu. Nicméně měl jsem tu čest i potkat spoustu zajímavých lidí a co je nejdůležitější – získat znalosti o společnostech a jejich finančních výkazech. Jednoho dne jsem viděl podcast o investování do akcií a uvědomil jsem si, že tohle bude cesta pro mě. A tak jsem v létě 2017 vložil svá první eura na brokerský účet a koupil jsem si své první akcie společnosti Intel, které byly v té době pěkně podhodnocené (nakupoval jsem za 35USD, aktuální cena k 7. listopadu 2019 je téměř 60USD). Poté jsem si koupil i Cisco, které bylo podhodnocené stejně jako Intel a následně další a další akcie. Konečně jsem měl místo pro své peníze! Konečně něco, co převyšuje inflaci i v dlouhodobém horizontu. Skvělá věc je, že díky své auditní práci jsem měl možnost ušetřit většinu svých výdělků z pokeru. A co víc 21. dubna 2019 se mi povedla zatím největší trefa na online herně Pokerstars, když jsem dosáhl druhého místa v Bounty Builder 109 a získal 22 270 USD. A takhle vypadá můj celoživotní graf nyní (červená line profit po odečtení raku, modrá profit bez započtení raku, reálná hodnota s rakebackem je tedy někde mezi – blíže pochopitelně k červené line).

Zdroj: sharkscope.com

Více peněz na investice mě donutilo ještě více přemýšlet kam s nimi. Uvědomil jsem si, že chci být co nejvíce diverzifikovaný. Důvodem je to, že ceny akcií někdy kolísají. Proto jsem se rozhodl investovat peníze do P2P půjček a vytvořil si účet na Mintosu, což mě konečně přivádí k současnosti. V dalších článcích bych rád představil své tipy a rady ohledně uvedených témat. Někdy půjdu dost do detailu, protože věřím, že je to pro tvůj úspěch zásadní. Vydělávání peněz není snadné, na druhé straně to ani není žádná raketová věda.

ZÍSKAT +1% BONUS NA MINTOS

Give a Comment