AT&T

Dividendové jistoty: AT&T

Před tím než COVID-19 zasáhl svět, cena akcií AT&T (NYSE: T) pozvolna stoupala a to i přes diskutabilní akvizici Time Warnera Warnera. AT&T také jasně předčila očekávání v provozním podnikání. Výsledkem bylo, že společnost vytvořila peněžní tok ve výši 29 miliard USD v roce 2019 místo plánovaných 26 miliard USD. Celkově prodala aktiva v hodnotě 29 miliard USD, aby splatila dluh. A dokonce i v tradičně slabém prvním čtvrtletí roku 2020 vygenerovala volný peněžní tok ve výši 4 miliard USD. COVID-19 ale období optimismu přerušil a AT&T stojí okolo 30$ na akcii, přestože zbytek trhu šel strmě nahoru . Z mého pohledu to není opodstatněné a proto společnost považuju za jednu z nejvíce podhodnocených dividendových akcií. Nejdříve se podívej níže na dividendovou historii společnosti.

  • Ticker: T
  • Předchozí dividenda na akcii: 0,51$
  • Současná dividenda na akcii: 0,52$
  • Yield: 7,07% (POZOR, v době čtení článku už může být jiný!)
  • Jak dlouho AT&T navyšuje dividendu: 35 let

TIP – Pokud chceš obchodovat s americkými akciemi a dáváš přednost snadno použitelné platformě, aby ses rozkoukal na akciovém trhu, popř. směnil měny nebo kryptoměny ve férovém kurzu, Robomarkets je pro tebe skvělá volba. Kup si akcii AT&T na Robomarkets!

AT&T zaostává za indexy

V grafu níže můžeš pěkně vidět, co se stalo po propuknutí paniky kolem COVID-19. Akcie AT&T zpočátku překonaly tržní výkon. V březnu a dubnu se však vývoj akcie změnil a společnost AT&T ztrácela stále víc oproti nárůstům indexů.

Zdroj:Ycharts

Akcie AT&T ztratila momentum z několika důvodů. Investoři se zejména obávali, že COVID-19 má nepříznivé dopady na reklamní trh. Po akvizici společnosti Time Warner se společnost AT&T, co se týká obsahu, stala gigantem a měla záměry jej zpeněžit pomocí reklamy. Tato pozice byla tak dobrá, že o vzájemnou spolupráci měl zájem samotný Disney..
..Jenomže jednotlivá regulační opatření přijatá vládami a zastavení výroby mnoha společností vedlo ke krátkodobému poklesu objemu reklamního trhu. Mnoho společností se zoufale pokoušelo zůstat likvidní a agresivně snížilo své reklamní rozpočty.
Další vrásku na čele investorům dělá velká míra zadluženosti společnosti. Investoři se po vypuknutí COVID-19 obávali, že AT&T nemusí být schopna platit dividendy a zároveň dluhy a mohlo by tak dojít např. ke snížení dividendy.
Mnoho investorů také vidí jako problém spuštění HBO Max. Domnívají se, že nedokáže konkurovat soupeřům jak Disney nebo Netflix. AT&T také nedokázala zpřístupnit HBO Max prostřednictvím Roku a Amazon Fire.

AT&T může být podhodnocené

Obavy týkající se finanční stability AT&T posílené o problémy spojené s COVID-19 byly částečně odůvodněné, ale do budoucna by neměly společnost ovlivnit. Vzhledem k tomu, že se investoři obávali, že společnost AT&T by značně trpěla kolapsem reklamního trhu, byl tento strach přehnaný. Zaprvé, tento trh je mimořádně profitabilní a společnost AT&T zde proto správně přesouvá zaměření své činnosti. Zadruhé současný podíl na podnikání AT&T je stále příliš malý na to (přibližně 18% celkových výnosů), aby se společnost dostala do potíží. Hlavním pilířem byznysu i nadále zůstávají telekomunikační služby.

Také spuštění HBO Max nevidím jako úplné jako selhání. AT&T nutně nepotřebuje trháky jako The Mandalorian nebo novou sérii Stranger Things. AT&T to všechno už má. Ve své mediální knihovně nabízí více než 10 000 hodin filmů a seriálů, které už nebudou k dispozici na serverech Netflix nebo Amazon. Myslím, že úspěch přijde až v dlouhodobém horizontu.

Závěr

S ohledem na toto všechno si myslím, že je zcela relevantní vnímat AT&T jako akcii ve fér ceně a při vyšším propadu indexů bych po AT&T znovu sáhnul.  Otázkou však je, jak velká by sleva pro nákup měla být. V absolutních číslech to pravděpodobně není možné určit, protože není jasné, do jaké míry utrpí cash flow v konečném důsledku pandemie. V dlouhodobém horizontu však vnímám AT&T jako dobrou investici s pěknou dividendou a proto je důležitou součástí mého portfolia.

Zdroje: seekingalpha.com, braziljournal.com

Give a Comment